Τρίτη 14 Ιουνίου 2011

Τρίτος στο διεθνές μίτινγκ στίβου της Πράγας ο Μπανιώτης

Ο Κομοτηναίος άλτης πέτυχε 2,28μ αλλά έμεινε πίσω από τον επίσης έλληνα Δημήτρη Χονδροκούκη που τον κέρδισε για πρώτη φορά σε αγώνα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

Την 3η θέση στο διεθνές μίτινγκ στίβου στην Πράγα, κατέκτησε ο Κομοτηναίος άλτης του ύψους Κώστας Μπανιώτης, με επίδοση 2,28μ.

Με την επίδοση αυτή, ο Μπανιώτης επιβεβαίωσε την σταθερότητα που έχει τα τελευταία χρόνια σε μεγάλους αγώνες, και έδειξε πως δίκαια θεωρείται ένας απο τους καλύτερους ευρωπαίους άλτες.

Στο διεθνές μίτινγκ στίβου και στην κατηγορία «άλμα εις ύψος», εκτός από τον Κομοτηναίο αθλητή ,συμμετείχε από την Ελλάδα και ο αθλητής Δημήτρης Χονδροκούκης. Οι δύο Έλληνες αθλητές του ύψους υπερπήδησαν τα 2.28 μ., με τον Κώστα Μπανιώτη να τερματίζει τελικά στην τρίτη θέση καθώς ο Χονδροκούκης έχοντας καλύτερες προσπάθειες από τον Κομοτηναίο άλτη του ύψους, πήρε τελικά εκείνος τη δεύτερη θέση.