Σάββατο 26 Νοεμβρίου 2011

Έπιασε κορυφή με Μπέλεκ η ΑΕΚ

Ο πρώην παίκτης του Πανθρακικού σημείωσε και τα δύο τέρματα στο μεγάλο διπλό της ΑΕΚ επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο με 2-0

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

Με τον Μπέλεκ να σημειώνει δύο τέρματα και την άμυνα της ΑΕΚ να είναι αδιαπέραστη η Ένωση πήρε σπουδαίο "διπλό" στην έδρα του Παναιτωλικού.

Ήταν ένα σημαντικό παιχνίδι που επικράτησε το πάθος αλλά και η μάχη ανάμεσα σε Τεννέ και Κωστένογλου, με την ΑΕΚ να βγαίνει νικήτρια με 2-0, συνεχίζοντας το σερί με το τρία στα τρία.

Το παιχνίδι δεν είχε τις φοβερές φάσεις, αλλά κάτι το πάθος των παικτών, κάτι το πολύ όμορφο ποδοσφαιρικό γήπεδο του Παναιτωλικού, δημιούργησαν ένα όμορφο ματς. Ομάδα με πολλές δυνατότητες οι γηπεδούχοι που σίγουρα δεν πρόκειται να έχουν πρόβλημα για την παραμονή.

Το πρώτο τέρμα ο Μπέλεκ το πέτυχε στο 21ο λεπτό μέσα από συνδυασμό με Λονάρντο και Λυμπερόπουλο. Το ματς έμενε στο αύθραυτο 0-1 μέχρι και τις καθυστερήσεις, όταν ο πρώην παίκτης του Πανθρακικού έγραψε το τελικό 0-2.