Εντός έδρας ήττα για
την ομάδα της Θράκης
με 34-57 από τους Τιτάνες

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλαν, τα κορίτσια του ΓΑΣ Κομοτηνή γνώρισαν την ήττα από τους Τιτάνες Δράμας με 34-57. Το πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τον ΓΑΣ να βρίσκεται στη διεκδίκηση της αναμέτρησης, αλλά στην επανάληψη βγήκε η κούραση. Αρνητικός πρωταγωνιστικής ο πρώτος διαιτητής κύριος Δημάδης, ο οποίος βρέθηκε σε άσχημη μέρα, σφυρίζοντας φάουλ μόνο σε μία ομάδα ενώ καταλόγισε σε μία φάση διπλή τεχνική ποινή σε Μάρω Σεβδυνίδου και Θέμη Κουκοβίνο, στα τέλη της γ περιόδου, όταν είχε κριθεί το παιχνίδι στην ουσία και ενώ νωρίτερα δεν είχε καταλογιστεί καθαρό φάουλ στην αθλήτρια του ΓΑΣ

Ο ΓΑΣ μπήκε πολύ καλά στο παιχνίδι, καθώς προηγήθηκε με 10-4. Στη συνέχεια όμως ανέβασαν στροφές οι φιλοξενούμενες, πάτησαν γκάζι και κατάφεραν να πάρουν τα ηνία στο σκορ με την έναρξη της δεύτερης περιόδου. Η Δοκούτση παρακολούθησε όλο το πρώτο ημίχρονο από τον πάγκο, λόγω τραυματισμού ενώ η Μάρω Σεβδυνίδου δεν μπόρεσε να βρει σύμμαχο στη μεγάλη προσπάθεια που έκανε, έτσι ώστε να ανατραπεί το σκορ ή τουλάχιστον να μειωθεί η διαφορά. Στην τελευταία περίοδο, ο εκνευρισμός από τα σφυρίγματα του Δημάδη ήταν έντονος στην κερκίδα αλλά και στις αθλήτριες ενώ χαρακτηριστική είναι η ατάκα του Θέμη Κουκοβίνου με τη λήξη του παιχνιδιού, που κάνει λόγο πως ¨Χάσαμε ακόμα μία μέρα¨ αφήνοντας σαφέστατες αιχμές στον πρώτο διαιτητή της αναμέτρησης . Δείτε αναλυτικά τι δήλωσε ο προπονητής του ΓΑΣ Κομοτηνή

ΓΑΣ Κομοτηνή- Τιτάνες Δράμας 34-57

Δεκάλεπτα: 12-10, 20-32, 27-47, 34-57

ΓΑΣ Κομοτηνή (Κουκοβίνος): Στάνη 5, Μπακοπούλου 3, Σεβδυνίδου 16 (2), Τσακίρη Άννα 1, Τσακίρη Χρ, Λιούρτα Ε. , Λιούρτα Χ. , Κεχαγιά 2, Φιλοντόγλου, Δοκούτση, Ψυλλάκη 6

Τιτάνες Δράμας (Γαιτάνης): Γαιτάνη, Κανταρά, Στάικου, Κεσεσίδου 8, Γαιτάνη Ανθή 4, Γιανιτσιώρη 9, Πελτέκη 14, Κουτούση 27, Ηλιάδου, Κυριακίδου