Σάββατο 22 Σεπτεμβρίου 2012

Νικηφόρο ντεμπούτο για Μουστακίδη στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΦΙΛΙΚΟΥ

Πιο δύσκολα απ' ότι δείχνει το τελικό σκορ, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε με 3-0 (25-22, 39-37, 25-21) τον ΠΑΟΚ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στην πόλη...

Ήταν η πρώτη φιλική αναμέτρηση για την ομάδα του Εθνικού, που κρίθηκε στα σημεία με χαρακτηριστικό το δεύτερο σετ που έφτασε στους 39 πόντους. Στο δεύτερο σετ ο ΠΑΟΚ έιχε την ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα αφού είχε εφτά σετ μπολ, αλλά δεν αξιοποίησε κανένα.

Αρκετές δοκιμές και από τους δύο προπονητές, με τον Θανάση Μουστακίδη να ντεμπουτάρει με νίκη στον πάγκο του Εθνικού.

Από την ακριτική ομάδα απουσιάζαν οι Ραφαήλ Κουμεντάκης και Ανέστης Δαλακούρας λόγω στρατιωτικών υποχρεώσεων, ενώ ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε πλήρης.

Τα σετ: 25-22, 39-37, 25-21

ΕΘΝΙΚΟΣ (Μουστακίδης): Σιδηρόπουλος, Μουστακίδης, Δαλακούρας Κ., Καβαρατζής, Κόβατς, Παπάζογλου / Μίτρεφ(λ), Κοντοστάθης, Βλαχόπουλος, Κυριακίδης

ΠΑΟΚ (Μέλκας): Πλίκας, Αρμενάκης, Μορέλο, Χατζηηλιάδης, Κανέλλος, Παντακίδης / Παπαδημητρίου(λ), Αμπουίλα, Χαραλαμπίδης, Στεφανίδης, Μαυροβουνιώτης, Αγγελής