Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

Σοβαρά επεισόδια, δακρυγόνα και οριστική διακοπή στο ντέρμπι Παναθηναϊκού - Ολυμπιακού

Η αναμέτρηση καθυστέρησε να ξεκινήσει 40 λεπτά στο ημίχρονο και διεκόπη (μάλλον) οριστικά στο 83' με τον Ολυμπιακό να κερδίζει 0-1 και να κατακτά ουσιαστικά τον τίτλο

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

Προς οριστική διακοπή οδεύει το ντέρμπι Παναθηναϊκού - Ολυμπιακού λόγω των σοβαρών επεισοδίων που βρίσκονται σε εξέλιξη και ανάγκασαν τον διαιτητή Τάσο Κάκο να στείλει τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια επτά λεπτά πριν την ώρα τους.

Στο σημείο εκείνο ο Ολυμπιακός προηγούνταν με 0-1 και ουσιαστικά αγκαλιάζει τον τίτλο με τη νίκη του αυτή. Νωρίτερα είχε υπάρξει καθυστέρηση περίπου 40 λεπτών στην έναρξη του δεύτέρου ημιχρόνου επίσης λόγω επεισοδίων, ενώ εντάσεις υπήρξαν και πριν την έναρξη του ματς. Και να φανταστεί κανείς πως μόνο γηπεδούχοι υπήρχαν στα γήπεδο...