περιπέτειες αυτήν της
Αθήνας την άνοδο στην
Α1 Κατηγορία του Βόλεϊ

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της σημείωσε η Ορεστιάδα που πέρασε με 3-1 (25-21, 25-15, 18-25, 25-18) από την έδρα του Μίλωνα του... ορεστιαδίτη Νίκου Σαμαρά και τον έβαλε σε περιπέτειες όσο αναφορά την άνοδο του στην Α1 αφού την ερχόμενη αγωνιστική φιλοξενείται στην Κυψέλη από τον Πανελλήνιο.

Στην συγκεκριμένη αναμέτρηση θα κριθεί κατά μεγάλο βαθμό η δεύτερη θέση που θα οδηγήσει στην Α1, καθώς ο Πανελλήνιος είναι τρίτος στην βαθμολογία με 38 βαθμούς και ο Μίλωνας δεύτερος με 40.

Στα δύο πρώτα σετ το σέρβις της Ορεστιάδας σε συνδυασμό με τα λάθη των γηπεδούχων έφεραν τον 2-0. Στο τρίτο και ως τα μέσα του τέταρτου σετ οι ρόλοι αντιστράφηκαν με την ομάδα των γηπεδούχων να δείχνει πως θα οδηγηθεί το ματς στο τάι μπρέικ. Πήρε το 3ο σετ εύκολα και προηγήθηκε με 9-3 και 15-11 στο 4ο, όμως η κούραση και οι λάθος επιθετικές επιλογές έφεραν νικητές τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητές: Μενεσλής, Κατσούλης

Τα σετ: 1-3 (21-25, 15-25, 25-18,18-25)

ΜΙΛΩΝ (Γεωργούτζος): Καρανικολάου, Γκιούρδας, Πανούσος Μουρούτης, Κέχρας, Ιωακειμίδης / Πολυχρονιάδης (λ), Σαμαράς, Παπαθανασίου

ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ (Τσακμάκης): Κεμανετζής, Γραμματικόπουλος, Αρχοντίδης, Βλασακίδης, Καρδαμανίδης, Καψαλιάρης / Κωνσταντινίδης (λ), Χουσίδης, Κουλαξίδης