Κυριακή 8 Μαΐου 2011

Ηττα του Πανθρακικού από τον Αγροτικό Αστέρα

Φλέγονται Γιάννενα και Αγρίνιο που ανέβηκαν στην Σούπερ Λίγκα

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ

«Καίγονται» τα Γιάννενα και το Αγρίνιο! Ο ΠΑΣ και ο Παναιτωλικός κέρδισαν με το ίδιο σκορ (3-0) Εθνικό Αστέρα και Διαγόρα και εξασφάλισαν την άνοδό τους στη Super League! Τρελό πάρτι για τους Αγρινιώτες, επέστρεψαν στην πρώτη κατηγορία ύστερα από 34 χρόνια!

Τα... αρνιά που είχαν ετοιμάσει για ψήσιμο στο Αγρίνιο από το πρωί δεν πήγαν χαμένα, καθώς ο Παναιτωλικός έφτασε στη νίκη και εξασφάλισε πανάξια την άνοδό του στην πρώτη κατηγορία! Ο Παναιτωλικός επιστρέφει και μαθηματικά στην πρώτη κατηγορία ύστερα από ολόκληρα 34 χρόνια!

Η φιέστα ξεκίνησε νωρίς και στα Γιάννενα! Οι γηπεδούχοι ήθελαν έναν βαθμό προκειμένου να εξασφαλίσουν την άνοδο και μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, κερδίζοντας εύκολα με 3-0.

Μεγάλη νίκη για Αγροτικό Αστέρα επί του Πανθρακικού! Οι γηπεδούχοι ήθελαν μόνο τη νίκη απέναντι στον Πανθρακικό και ήταν ανώτεροι, όμως οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και κράτησαν το μηδέν. Στο δεύτερο ημίχρονο η υπεροχή των γηπεδούχων καρποφόρησε στο 65', όταν ο Μπεκιάρης έπιασε την πρώτη κεφαλιά μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού και ο Τσουκαλίδης με δεύτερη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουτσόπουλου. Μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Αγροτικός διπλασίασε τα τέρματά του, με τον Μπεκιάρη να δίνει νέα ασίστ στον Στεφανίδη, ο οποίος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έκανε το 2-0. Οι γηπεδούχοι διατήρησαν εύκολα το προβάδισμά τους μέχρι το τέλος και βρίσκονται πολύ κοντά στο να αποφύγουν τα πλέι άουτ, για να διεκδικήσουν την παραμονή τους στην κατηγορία!

Τα αποτελέσματα της 33ης αγωνιστικής:

Παναιτωλικός-Διαγόρας 3-0  (19' Καραμαλίκης, 52' πέν. Θεοδωρίδης, 90+1' Μπουμάλ)

Ηλιούπολη-Εθνικός 0-0

Τρίκαλα-Ιωνικός 4-0  (4', 84' Ουέλινγκτον, 23' Ενόκ, 77' Μανουσάκης)

Αγροτικός Αστέρας-Πανθρακικός 2-0  (65' Τσουκαλίδης, 68' Στεφανίδης)

Λεβαδειακός-Καλλιθέα 3-0  (5', 88' Ντιμπαλά, 78' Μπάρκογλου)

Πιερικός-ΟΦΗ 1-1  (90+1' Κοντέων - 51' Καμπάνταης)

Θρασύβουλος-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0
ΠΑΣ Γιάννενα-Εθνικός Αστέρας 3-0  (10', 85' Μπακαγιόκο, 65' Σιαλμάς)

Βέροια-Δόξα Δράμας 1-3  (32' Καλτσάς - 9' Μαρκόφσκι, 24' Χατζηπαντελίδης, 90' Ρούτσης)