Τετάρτη 18 Μαΐου 2011

Θρίαμβος για την Ελπίδα Σαπών: προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Eρασιτεχνών Ελλάδος

Νίκησε με 1-0 τον Όλυμπο Κέρκυρας στις καθυστερήσεις του νοκ άουτ προημιτελικού στη Νάουσα

ΠΟΙΟΣ ΠΕΤΥΧΕ ΤΟ
NIKHTHΡΙΟ ΓΚΟΛ;

Στις τέσσερις καλύτερες ομάδες του Κυπέλλου Ερασιτεχνών βρέθηκε η Ελπίδα Σαππών, που νίκησε 1-0 τον Ολυμπο Κέρκυρας στη Νάουσα.

Η ομάδα της Θράκης ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο κατάφερε να σημειώσει γκολ στο 90’ με σουτ του Τσέρκου, ύστερα από ασίστ του Κοντίδη.

Επόμενος αντίπαλος της Ελπίδας στα ημιτελικά του θεσμού είναι ο Αγρότης Λιανοκλαδίου.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Αβραμιώτης, Γκολόσης, Αμανατίδης (46’ Σιρήτης), Βασιλάκης, Παπάς Λ., Γιαντζάλης, Ριστάνης, Γραμμένος (65’ Σγουρός), Πουλημένος, Τενεδιός, Λουκούμης

ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΠΠΩΝ: Παπουτσίδης, Κοντίδης, Πασχαλίδης, Ντινισάκης, Γουνελάς, Τρίχας, Καλαμπόκας (90’ Βαλσαμής), Τσέρκος, Αμέτ (57’ Κυνηγόπουλος), Μυστρίδης, Λευκοβίτης (89’ Σαριανίδης)