Παρασκευή 29 Ιουλίου 2011

Με οκτώ αθλητές η Ολυμπιάδα Κομοτηνής στη μάχη του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Στίβου

Ξεκινά σήμερα και θα διαρκέσει μέχρι αύριο

ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΗΣ ΡΟΔΟΠΗΣ;

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου ανδρών – γυναικών κάτω των 23 ετών και νέων, που ξεκινάει σήμερα στο ΟΑΚΑ στην Αθήνα, είναι ο επόμενος αγώνας στον οποίον θα λάβουν μέρος αθλητές από το αγωνιστικό τμήμα της Ολυμπιάδας Κομοτηνής. Συγκεκριμένα θα λάβουν μέρος οι αθλητές του συλλόγου: Σοφία Κήτα, Έφη Γαβαλά, Κώστας Κουτσουκλάκης, Κώστας Μπανιώτης, Ζαφειρόπουλος, Πουρνής, Χίτζιος, Αποστολίδης. Να θυμίσουμε ότι στους βαλκανικούς αγώνες στίβου Ε/Ν στην Ανδριανούπολη, η εθνική ομάδα στίβου με την Κομοτηναία Έφη Γαβαλά, αλλά και τον προπονητή της Ολυμπιάδας Κομοτηνής Χρήστο Τσιπουρίδη, κατέκτησαν την 2η θέση στα 400 μ: Ευθυμία Γαβαλά 2η με χρόνο 55.71’’ αλλά και την 3η θέση στα 4x400 μ: Ευαγγελία Ζυγόρη, Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου, Μαρία Πετρίδου, Έφη Γαβαλά 3:50.94. Επίσης σημαντική η παρουσία του χρυσού Γιάννη Δουλγέρη στη διεθνή συνάντηση Ελλάδας – Κύπρου.
Ο αθλητής κατέκτησε για άλλη μια φορά την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο για την Ελλάδα με χρόνο22.33’’ στα 100 μ. αλλά και το χρυσό στα 4x100 με χρόνο 42.66’’ (Βίκτωρ Κρεμμύδας, Κωνσταντίνος Μπρατζουκάκης, Ιωάννης Δουλγέρης, Αναστάσιος Δαμίρης). Φέτος η χρονιά για την Ολυμπιάδα Κομοτηνής ήταν χρονιά ρεκόρ και απίστευτων επιδόσεων, για άλλη μια φορά πλασάρεται στις πρωτιές της Πανελλήνιας κατάταξης του Σ.Ε.Γ.Α.Σ.