Ηττα του ΓΑΣ Κομοτηνή στην Ελευθερούπολη

Πλήρωσε τη νευρικότητα της η θρακιώτικη ομάδα

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ 4ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΣΤΗΝ
Γ' ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ

Ο ΓΑΣ πλήρωσε τα νεύρα του και την έλλειψη καθαρού μυαλού στα τελεύταία λεπτα και γνώρισε την ήττα με 68-60, τη δεύτερη σε τέσσερις αναμετρήσεις. Νευρικοί όλοι οι παίχτες του ΓΑΣ, διασώθηκαν μόνο οι Ντίνας, Κουτσοβασίλης.

Από το ξεκίνημα οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν καθαρό μυαλό από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 25-17! Παρά την βελτίωση στο αμυντικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι δεν βραχυκύκλωσαν επιθετικά και διατήρησαν τα ηνία στο σκορ, πηγαίνοντας προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 39-31. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΓΑΣ δεν μπόρεσε να βρει λύσεις στην ζώνη της Ελευθερούπολης, ωστόσο βελτίωσε το αμυντικό κομμάτι και μείωσε αρκετά. Ένδειξη της έλλειψης καθαρού μυαλού ήταν τα τελευταία 9΄ του τρίτου δεκαλέπτου, όταν και ο ΓΑΣ δέχτηκε 5 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, και οι δύο ομάδες ήταν άστοχες, ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν απρόσμενες λύσεις και σε συνδυασμό με τον εκνευρισμό των παιχτών του Καμαράκη ήρθε η ήττα!

Ελευθερούπολη- ΓΑΣ Κομοτηνή 68-60
Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Πολυχρονιάδης
25-17, 39-31, 56-48, 68-60

Ελευθερούπολη (Καγιάογλου): Δενδρινός 4, Στεφανίδης 11 ,Κάτσικας 8, Σιδηρόπουλος 8, Κουμλέλης 18 (1), Καρατσομπάνης 13 , Ζαροτιάδης 6 (2)

ΓΑΣ Κομοτηνή (Καμαράκης) : Σαδήκ , Παρατσουκίδης 6, Κουτσοβασίλης 14(4), Γεωργαντζάς 4, Ντίνας 10 (2), Κουτσογιάννης 14, Βελή 5 (1) , Χαλήλ, Παπαγεωργίου 7 (1), Μίκιτς