Τετάρτη 18 Αυγούστου 2010

Θρακιώτες στο «καμίνι» του Κλεάνθης Βικελίδης

Υπήρχαν και θρακιώτες οπαδοί στον χθεσινό αγώνα Αρης - Αούστρια Βιέννης. Εντοπίστηκε πανό από την περιοχή μας, όπως και στο Γιαγκελόνια- Αρης, στην Πολωνία. Μάθετε λεπτομέρειες...

Παρόντων και οπαδών από την Θράκη ο Άρης νίκησε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή με 1-0 την Αούστρια Βιέννης, στο «καμίνι» του γηπέδου Κλεάνθης Βικελίδης, όπου διεξήχθη το απόγευμα της Τρίτης ο πρώτος αγώνας για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ ανάμεσα στις δύο ομάδες. Τα μαρτυρά άλλωστε αυτά η φωτογραφία, όπου αφενός εικονίζεται ένα πανό του συνδέσμου οπαδών «Super 3» που αναφέρει φαρδιά πλατιά τη λέξη «Κομοτηνή», αφετέρου η προσπάθεια των ανθρώπων του σταδίου να «δροσίσουν» τους κιτρινόμαυρους οπαδούς καταβρέχοντάς τους με νερό.

Βέβαια, όπως αποκαλύψαμε από το «thrakisport.gr», θρακιώτες οπαδοί του Άρη είχαν βρεθεί προ τριών εβδομάδων και στην Πολωνία, για τον πρώτο αγώνα με την Γιαγκελόνια, καθώς εκεί είχαμε εντοπίσει πανό από την Ξάνθη. Δεν θα πήγαιναν στο εντός έδρας παιχνίδι που είναι μικρή απόσταση με την Εγνατία, έστω και αν η αναμέτρηση διεξήχθη κάτω από συνθήκες καύσωνα;

Σε κάθε περίπτωση πάντως, η επιστροφή των θρακιωτών οπαδών πρέπει να είναι μες στην τρελή χαρά. Και αυτό οφείλεται στον Κάρλος Ρουίς, την χρυσή αλλαγή του Έκροτ Ραούλ Κούπερ, που με ένα τέρμα στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη με 1-0 στην ομάδα της Θεσσαλονίκης και σαφέστατο προβάδισμα πρόκρισης για τους ομίλους!!!